Magazinul de Muzica

Magazin de instrumente muzicale si accesorii

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiti | 

Medeli md500

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
laci272
user
user

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 15/04/2009

MesajSubiect: Medeli md500   Mier Apr 15, 2009 2:51 pm

Buna,
A auzit cineva de aceasta marca? Eu mi-am luat saptamana trecuta un keyboard Medeli md500 si se aude foarte bine la ea, instrumentele sunt reusite (dupa urechea mea de lemn). Are polifonie max. 64. Am dat pe ea 990 ron, iar azi am descoperit site-ul asta, unde vad ca as fi putut lua un Yamaha 313, chiar mai ieftin.
N-as avea nici o problema cu el, dar am descoperit ca "Fur Elise" este trecut in song book "Alice", un obicei des intalnit la chinezarii.

Sa dau cu capul in perete ca l-am luat?
Ma ajuta cineva sa ma decid? Laughing

Multumesc.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 40
Data de inscriere : 30/03/2009
Varsta : 41
Localizare : Ploiesti

MesajSubiect: Re: Medeli md500   Mier Apr 15, 2009 7:13 pm

Smile Pai odata ce ai luat,sa o stapanesti sanatos.Studiaza bine,si atunci cand crezi ca se merita,cumpara ceva mai de calitate.In cazul in care esti la inceput,nu trebuie sa iti para rau.Este suficient.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.magazinuldemuzica.ro
laci272
user
user

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 15/04/2009

MesajSubiect: Re: Medeli md500   Mier Apr 15, 2009 8:33 pm

Multumesc pentru sfat, dar vreau sa dau cu capu de perete daca puteam alege ceva mai bun in banii astia:)

Chiar as vrea sa stiu daca e ceva de Medeli. Am fost in Oradea la mai multe magazine de instrumente muzicale (avem in total 3) si intr-un loc aveau Yamaha de la 1300 ron in sus, in celalt loc mi-au zis ca Medeli n-au dar au Thomann (sau ceva de genu), de aici am presupus ca Medeli e ok, adica a mai auzit lumea de ele.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Medeli md500   

Sus In jos

Medeli md500
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Magazinul de Muzica :: Instrumente cu claviatura :: Sintetizatoare cu aranjamente-
Mergi direct la: